بانوان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن پیشتاز هستندبه گزارش روز یکشنبه خبرنگار معارف ایرنا از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکنون بیش از ۵۰ هزار نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ثبت نام کرده اند که در حدود ۴۰ هزار نفر را بانوان و کمتر از ۱۰ هزار نفر را آقایان تشکیل می دهند.
بر اساس این گزارش استان اصفهان با هفت هزار و ۵۶۴ شرکت کننده بیشترین متقاضی را به خود اختصاص داده و استان های تهران و کرمانشاه در رتبه های بعد قرار دارند.
بیشترین متقاضیان مربوط به گروه حفظ قرآن کریم و کمترین تعداد نیز مربوط به گروه انس با قرآن کریم است.
آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم پنجشنبه ١٠ اسفندماه امسال با مشارکت و همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور برگزار می شود.
این آزمون را می توان اولین تجربه مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، وزارت آموزش و پرورش و برخی دیگر از نهادها همچون شورای توسعه فرهنگ قرآنی، سازمان دارالقرآن الکریم، اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور، اتحادیه موسسات قرآنی مردمی و ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد دانست که در راستای جلوگیری از فعالیت های موازی توسط دستگاه های قرآنی اجرا می شود.
مخاطبان این آزمون چهار گروه هستند که شامل اعضای موسسات قرآنی، اعضای مراکز قرآنی بقاع متبرکه، دانش آموزان و مخاطبان آزاد است و برگزاری یک آزمون الکترونیکی نیز با عنوان «درک معنا و تدبر در قرآن» از سوی موسسه نورالمجتبی با مدیریت محسن میرباقری استاد دانشگاه و پیشکسوت قرآنی نیز مژده ای به علاقه مندان قرآنی است تا در فضای مجازی نیز بتوانند این آزمون را پشت سر بگذارند که جزئیات این آزمون نیز از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام خواهد شد.
چهار گروه آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن عبارت است از حفظ در ۱۵ رشته، ترجمه و مفاهیم، معارف اهل بیت علیهم السلام و انس با قرآن و البته یکی از این آزمون ها به خطبه فدکیه حضرت زهرا سلام الله علیها اختصاص یافته تا رهروان ولایت در ایام شهادت و ولادت آن حضرت با مفاهیم بلند و عمیق این خطبه بیشتر آشنا شوند.
فراهنگ**۱۰۰۳**۱۰۵۵
خبرنگار: محمدرضا جعفرملک**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*